Co říkají barvy?

28. září 2006 v 15:08 | yellouw |  Počteníčko
To, co si obléknete, na vás prozradí víc, než jestlimáte či nemáte dobrý vkus nebo přehled o nejmodernějších tendech. Barvy vás odhalí.
Bílá
Čistota, pořádek, světlo. Potřeba očistit se, být nevinný. Upřednostňují ji perfekcionisté, puntičkáři, chladní a rezervovaní kariéristé a lidé se smělými plány. Je to univerzální barva, která nemá vliv na ostatní barvy, neruší je.
Žlutá
Jasná, povzbudivá, velmi pozitivní, zahřívá a rozveseluje. Podporuje chuť do života, inteligenci, kreativitu, horlivost v učení. Působí proti špatné náladě, nechuti a skleslosti. Nosí ji ryzí optimisté a nekonfliktní pohodáři.
Černá
Koncentrace, vyrovnanost, uzavřenost, elegance. Izoluje od ostatních, nosí ji často právě ti lidé, kteří mají potřebu se ukrývat v sobě a nikoho a nic k sobě nepouštět. Přílišná obliba černé může napovídat o vnitřní nejistotě.
Oranžová
Veselost, chuť do sexu pro radost, extrovertnost, nadšení, energie, přátelství. Velmi pozitivní, pomáhá proti depresím, pesimismu, nechuti a letargii. Milují ji lidé aktivní, hraví, nepokojní a nestálí. Pomáhá k odvaze a zdravé ctižádosti.
Červená
Vitalita, sexualita, dobyvačnost, agresivita. Nosí ji ti, kdo potřebují pozornost nebo touží po sexu. Dělá člověka otevřeným, komunikativním a vášnivým. Zvyšuje tlak i tep. Může vyvolat záchvaty agrese, proto se nedoporučuje neurotikům.
Zelená
Otevřenost, nezaujatost, zdravý úsudek, vnitřní stabilita, sebepřijetí, sebeláska. Přináší zdraví, regeneraci, posiluje smysly. Příliš mnoho zelená však vypovídá o velké ctižádosti, svádí k nečestnosti, vyvolává majetnictví a závist.
Růžová
Láska bez sexu, oddanost, soucit. Nosí ji ti, kdo mají potřebu něhy, péče a lásky. Dělá člověka vnímavým vůči lásce, zbavuje strachu, mírní agresi. Přehnaná potřeba růžové ale ukazuje na neschopnost přijímat realitu.
Šedá
Všednost, obyčejnost, neutralita, klid. Oblékají si ji ti, kdo nechtějí být viděni nebo by rádi zvýraznili jinou část své osobnosti, než je vidět navenek. Může napovídat i o nedostatku citů.
Tmavě modrá
Klid, touha, věrnost, soustředění. Je dobrá, když potřebujeme řešit náročné záležitosti. Pomáhá uklidnit vnitřní zmatek. Příliš časté nošení tmavě modré ale může vyvolat pocit sebelítosti, nebo naopak domýšlivosti. Podobně jako černá totiž izoluje.
Hnědá
Rozum, základní lidské potřeby. Umožňuje být, při zemi. Mají ji rádi ti, které zajímá vlastní pohodlí. Vyhledávají ji ti, kdo jsou unaveni a touží po odpočinku.
Světle modrá
Klid, mír, harmonie, uvolnění. Zjemňuje vnímání, ochlazuje, vyvolává příjemnou pohodovou atmosféru. Mají ji rádi svobodomyslní lidé s fantazií a idealisté. Uklidňuje, uvolňuje napětí - psychiatři ji využívají pro zklidňování agresivních lidí.
Fialová
Inspirující, mystická, barva duchovna. Podporuje vnitřní klid, představivost, kreativitu, léčí skrytou zlost a smutek a zbavuje závislostí. Působí proti stresu a hyperaktivitě. Její přílišná obliba je znamením potřeby uniknout z reality.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.