Jak najdu toho pravého?

27. září 2006 v 22:53 | Jitka Douchová,psychoterapeutka |  Počteníčko
Láska na první pohled
Bývá často pomýlením pojmů. Ani si neuvědomujeme, že víc než o lásce hovoříme a přemýšlíme o chemické a adrenalinové záležitosti. Čili o fyzické přitažlivosti. Ta většinou přeskakuje velmi rychle, někdy během pár minut. Promítají se do ní naše vysněné ideály, vzory z rodiny a představy převzaté nevědomě kdesi v naší minulosti. Ale ta fyzická přitažlivost a z ní vyplývající prudká zamilovanost se opravdu nemusí krýt s láskou, která má vydržet i krizové časy. Při našem výběru fungují více intuitivně naše smysly. Mozek pokulhává někde daleko vzadu.
Láska na druhý pohled
38 % žen a 27 % mužů žije s partnerem, kterého znali průměrně 18 měsíců, než to mezi nimi zajiskřilo. Výhodou je, že člověk ví, do čeho jde: vztah je od začátku otevřenější a upřímnější - zklamání ze střetu s realitou nebývá tak časté: žádný z partnerů nemusí skrývat svůj skutečný charakter. Partneři znají i většinu svých chyb. V dobách, kdy ještě necítili potřebu natřásat před druhým peří, si už stihli převyprávět řadu svých nedostatků i temných duševních zákoutí. Mají stejné zájmy: často už delší dobu sdílejí společné hobby, pracoviště nebo okruh přátel - vše, co mají společné, je spojuje.
Jak najít lásku na druhý pohled?
Jakkoliv a kdekoliv. Mějte oči otevřené u každého, kdo vás zajímá na prvním místě jako člověk. Všímejte si jeho schopnosti zajímat se o vás a naslouchat vám. Vzhled je důležitý. Pochopení víc.
Nezavírejte si nikdy vrátka. Hlavně tam, kde máte pocit, že je někdo dobrý kamarád, s nímž jste schopná strávit nejen večer, ale i delší dobu a klape vám to. Cítíte se v jeho přítomnosti dobře a v bezpečí. Všímejte si, jestli je někdo rád ve vaší blízkosti, ale z nějakých neznámých důvodů si netroufne překročit nevyslovenou hranici mezi vámi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.