Super knížky

23. září 2006 v 23:54 | Pegg |  Počteníčko
  1. My děti ze Stanice Zoo. Perfektní knížka, bohužel už si nepamatuju, kdo jí napsal, knížku jsem půjčila a už my nebyla vrácena. Pojednává o třináctileté Chtistine, která se odstěhuje s rodiči z vesnice do města a zde začínají její první zkušenosti s drogami a sexem, které vyústí do závislosti a prostituce.
  2. Hon na vodní příšery (autor Vojtěch Sláma, nakl. Regia). Tato publikace kombinuje domorodé legendy, které autor nasbíral během svých expedic a úvahy nad možností přežití těchto vodních monster do dnešní doby.
  3. Superžena (autor Hera Lindová,nakl. Albatros). Hrdinkou knížky je bývalá herečka Franziska, která se doma stará o dvě děti mezitím, co její manžel, režisér béčkových filmů svádí mladé herečky. Pak ale napíše Franziska román, který náhle obrátí všechno naruby. Knížka není nejtenší, ovšem místy jsem se dobře bavila.
  4. Den jako stvořený pro vážnou známost (Zdena Frýbová, nakl. Šulc a spol.).Manželské trojúhelníky pohledem doktora z manželské poradny. ´Taky dobré čtení.
  5. Zpověď modelky (Martina Kopřivová, nakl. Mladá fronta). Otevřená zpověď mladé modelky, která popisuje svoji cestu za kariérou od dětství přes dospívání až po dnešek.
  6. Lásky jedné rusovlásky (Michaela Srbová Della Pia, nakl. Eroika) Opět zpověď modelky, tentokrát ovšem podávaná velmi humornou formou. Velmi jsem se bavila.
Úryvek: " Nemohu nikde najít tužku. To se mi snad jen zdá. asi má nožičky a přes noc odpochodovala neznámo kam. Už jsem vypsala tři a moje zápisky jsou modré, světle modré až bílé, jinde černé přecházející do šedé. Píši-li, tak jedině ručně. Jímá mě hrůza z toho, až to budu muset přepsat na počítači. Tady v Římě počítač máme, ale je jaksi bez hacku a carek. Italové si s diakritikou hlavu nedělají. A vůbec je ta italština o tolik jednodušší než čeština. Můj miláček občas vymýšlí určité inovace našeho jazyka českého. Dožaduje se oblíbených bušiček se šodou, zajisté jste pochopili, že se jedná o buchtičky se šodó, sem tam nemůže najít vhodné mluvíčko a je výborný hřibař. Pochopitelné, ne? Sbírá jen hřiby. Také nosí kovbojské vysoké boty, které nejsou příliš špičkatý, protože špičkatý se mu totiž nelíbí. Občas mě poprosí, abych mu nakrájela vlasy. Předem si je musí umýt, neb je má tlustý."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 OMG OMG | Web | 28. září 2006 v 13:25 | Reagovat

tak to si musím hned pujcit deti ze stanice zoo?o tom jsem jiz nekde slysela a myslim ze to bylo neco o drogach ne???no uvidim,

2 Pegg Pegg | 14. října 2006 v 0:34 | Reagovat

Jo, je to o holce, která jak malá přestěhuje z vesnice na město, a snaží se zapadnout mezi místní bandu. Později už fetuje, prodává se a myslím, že je to fakt jedna z nejlepších knížek, který jsem kdy četla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.